Bebek İle Yapılan Büyüler

Voodoo büyüleri bebek ile yapılan büyüler için en iyi örnektir. Çok etkili olan bu kara büyü çeşidi belli bir bölge ile sınırlı kalmış olsa da bebek kullanılarak yapılan büyü çeşitleri neredeyse bütün kültürlerde görülmektedir.

Bebeklerin Özellikleri

Zarar verme amaçlı kara büyülerin bir kısmı bebek ile yapılan büyüler arasındadır. Bebek büyülerine iğne de eşlik eder ve büyülenen kişi üzerinde son derece ağır etkiler bırakan kuvvetli büyülerdir. Bu işlemlerde önce bebek yapımı yer alır. Farklı uygulama türlerinde farklı özellikler gösteren bebeklerin avuç içi büyüklüğünde olması gerekmektedir. Bebekler, büyülenmek istenen insanın temsili figürü olarak kullanılır. Hazırlanan bebeğin ana hatlarıyla bir insanı andırması yeterlidir. Bebekler kumaş ile hazırlanabilir ki bu bebekler genellikle bağlama büyülerinde kullanılır. Büyü yapılacak kişi kadınsa beyaz, erkekse kırmızı kumaş kullanılır.

Bebek kullanılarak yapılan büyüler en çok kara büyü uygulamalarında yer alır. Özellikle ayırma amaçlı yapılan büyülerde kullanımı yaygındır ve bu uygulamalarda bebek bezden hazırlanmaz. Alçı, kil ya da çamur gibi malzemeler bebek yapımında kullanılır.

Bebeklere İğne Batırma Safhası

Bebeklere iğne batırma yoluyla büyülen kişiye büyük zararlar verilmesi söz konusu olmaktadır ve bebek ile yapılan büyüler genellikle bu amaç için kullanılır. Bebek temsili olarak büyü yapılmak istenen kişiyi ifade eder. Bu bebeklerde baş, kol ve bacakların belirgin olması yeterlidir. Bebeklere iğne batırma suretiyle büyülenen insanın açı çekmesi ya da hastalanması sağlanabilir. Bu yolla insanların ölmesi dahi mümkün olabilmektedir. Ayaklara iğne batırılmasıyla kişinin felç geçirmesi söz konusuyken göğüs bölgesine iğne batırarak kalp krizi geçirmesi sağlanabilir. Enseye batırılan iğnenin ise kişinin ölümüne neden olma ihtimali vardır. Bu büyünün bir diğer örneği de ölüm büyüsü olarak da bilinen sabun büyüsüdür.

Hits: 1255

Add a Comment

Telefon Et